Spis moli monitoring pozycji
Blog > Komentarze do wpisu
Domenic Stansberry WYZNANIE

Miłość, zazdrość oraz morderstwo splatają się w warkocz zbrodni w nagrodzonej Edgar Allan Poe Award 2005 powieści Domenica Stansberry. Powieści, która w Stanach ukazała się w prestiżowej serii Hard Case Crime tuż obok utworów Cornella Woolricha czy Lawrenca Blocka. W Polsce została właśnie wydana nakładem toruńskiego C&T.

Bohaterem książki jest mieszkający w Kalifornii Jake Danser. Jake jest poważanym psychologiem sądowym, który bierze udział w rozprawach sądowych oskarżonych. I to jest jego jedyny kontakt ze światem zbrodni. Do czasu.

Jack, bowiem, rozdarty jest między dwoma kobietami - bogatą żoną Elizabeth i zmysłową prawniczką Sarą. Prowadzi on niebezpieczną grę, która nagle uruchamia lawinę tragicznych konsekwencji. Elizabeth dowiaduje się o kochance męża. A Jake nie chce utracić luksusowego życia, które prowadzi. Ale to Sara zostaje znaleziona martwa - uduszona krawatem Jake'a...

I to od morderstwa Sary pan Stansberry uchyla powoli kurtynę kłamstw i tajemnic. Bo w rzeczywistości nic tak naprawdę nie jest tym, czym się wydaje. I robi to elegancko i z pomysłem aż po ostatnie akapity epilogu. Dodatkowym plusem jest chociażby wplecenie elementów topografii i klimatu Kalifornii, które to w istotny sposób odzwierciedlają stan głównego bohatera i toczącą się akcję.

Kryminał nie bez przyczyny nagrodzony Edgar Allan Poe Award.

Moja ocena 4,5/6

niedziela, 17 kwietnia 2011, tommyknocker

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: