Spis moli monitoring pozycji
Blog > Komentarze do wpisu
Mari Jungstedt WE WŁASNYM GRONIE

 

  Mari Jungstedt po raz trzeci zabiera nas na malowniczą Gotlandię, gdzie powracamy do głównych bohaterów cyklu, czyli inspektora Andersa Knutasa i jego zespołu śledczych. Poznajemy również dalsze losy reportera Johana, który zdecydował się opuścić Sztokholm i osiedlić na wyspie u boku swojej ciężarnej ukochanej Emmy. Niestety, losy tych dwojga znów się skomplikują i końcowe rozdziały powieści ponownie zakończą się pełnym suspensu momencie.

Tymczasem zło na Gotlandii ma się dobrze. Knutas i jego zespół muszą uporać się z pełną zagadek sprawą okrutnego morderstwa studentki archeologii. W toczącym się śledztwie pojawiają się dziwne ostrzeżenia zapowiadające kolejne zbrodnie. Czy morderca to członek grupy, który prowadzi wykopaliska ? A może to uniwersytecki profesor, z którym zmarła miała romans ? Podejrzanych jest kilku i wciąż brakuje motywu. A morderca uderza raz jeszcze, i ponownie.

Powieść Mari Jungstedt to przykład cyklu, który z każdą kolejną odsłoną staje się coraz lepszy. Bohaterowie budzą sympatię, intryga kryminalna na przyzwoitym poziomie. Ogromnym plusem są postaci drugoplanowe, no i sama Gotlandia - opisy miejsc, pogody i natury. Wkrótce zapoznam się z czwartą częścią - "Umierającym dandysem". Podsumowując, naprawdę warto.

Moja ocena 5/6

czwartek, 23 czerwca 2011, tommyknocker

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: