Spis moli monitoring pozycji
Blog > Komentarze do wpisu
Mons Kallentoft ŚMIERĆ LETNIĄ PORĄ

Jak już przywykniemy do prowadzonej w czasie teraźniejszym narracji oraz do monologów prowadzonych przez zmarłych /czytaj- ofiary zbrodni/, to lektura kolejnej powieści z cyklu KWARTET CZTERY PORY ROKU z komisarz Malin Fors może być ciekawa i pasjonująca.

Nastało bardzo upalne lato, szaleją pożary. Komisarz Fors, samotna matka, która nadużywa tequili i ma skłonność do depresji, prowadzi kolejną mroczną sprawę. W miejskim parku zostaje znaleziona nastolatka, która przeszła jakąś traumatyczne doświadczenie i cierpi na amnezję. Inna nastolatka znika bez śladu. Obie sprawy są powiązane, wkrótce pojawia się ciało. Zespół komisarz Fors staje przed trudnym zadaniem bowiem nie brakuje podejrzanych. Niestety, tropy prowadzą do nikąd, a morderca wybiera nastoletnią córkę Malin Fors na kolejną ofiarę...

Książki Kallentofta są mroczne, smutne i gorzkie. Kryminalna zagadka nie rozczarowuje, autor dobrze buduje psychologię postaci. Podoba mi się również styl autora, krótkie, często poetyckie, zdania.

Powieść jest lepsza od zimowej poprzedniczki; innymi słowy - jest na tyle dobra, iż zachęca mnie do zainteresowania się JESIENNĄ SONATĄ, która zostanie wydana pod koniec miesiąca. Tak więc czeka mnie kolejne spotkanie z mrocznym światem Kallentofta i jego bohaterami.

moja ocena 4,5/6

wtorek, 14 czerwca 2011, tommyknocker

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2011/06/18 16:49:24
Ja trochę nie na temat, ale mam dla Ciebie info o kolejnej książce Charlotte Link - w październiku tego roku ma się ukazać ,,Drugie dziecko" (wiadomość z katalogu wydawniczego Sonii Dragi). Pozdrawiam:)
-
2011/06/18 20:09:05
@literynka: bardzo dziękuję :) do tego czasu muszę przeczytać "Dom sióstr" /już wypożyczony!/. Gorąco pozdrawiam .