Spis moli monitoring pozycji
Blog > Komentarze do wpisu
Zygmunt Miłoszewski ZIARNO PRAWDY

Brawo ! Panu Miłoszewskiemu udało się napisać powieść jeszcze lepszą od bestsellerowego UWIKŁANIA. ZIARNO PRAWDY to inteligentny kryminał, który zawiera mroczną intrygę, ciekawe postaci oraz błyskotliwe dialogi. Tą powieść przeczytałem z ogromną radością i podziwem dla stylu autora oraz przemyconej tu i ówdzie celnej krytyki charakterystycznych elementów polskiej rzeczywistości.

Prokurator Teodor Szacki przenosi się do słynnego Sandomierza Ojca Mateusza, gdzie w rzeczywistości zbrodnie nie są popełniane co tydzień, i wskutek czego Szacki odkrywa uroki pięknej prowincji oraz swobodnych stosunków damsko-męskich. Jednak kiedy w pobliżu starej synagogi zostaje znaleziono ciało znanej sandomierskiej działaczki, a mord ma znamiona rytuału sandomierska sielanka prokuratora dobiega końca. I to właśnie Szacki, człowiek z zewnątrz, staje na czele śledztwa, bo jak się okazuje w Sandomierzu każdy zna każdego i lokalną policję z ofiarą łączyła sieć różnych powiązań. Kiedy media nadają rozgłos sprawie, która odwołuje się do starej żydowskiej legendy i powracają duchy niechlubnej przeszłości, Szacki uświadamia sobie, że odnalezienie mordercy nie będzie zadaniem łatwym. Wkrótce ginie kolejna osoba, i jeszcze jedna, a pocztówkowy Sandomierz i jego sekrety na zawsze zmienią życie prokuratora.

Długo czekać nam było na kontynuację UWIKŁANIA, ale warto było. Prywatnie zaliczam ZIARNO PRAWDY jako najlepszy polski kryminał A.D. 2011 i z jeszcze większym zainteresowaniem czekam na olsztyńską odsłonę finałowego tomu cyklu.

Moja ocena 5,5/6

poniedziałek, 17 października 2011, tommyknocker

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2011/10/17 18:21:04
Hehe, mocna pochwała! Brawo dla autorka książki :)
-
2011/10/17 19:07:01
avo_lusion: "Ziarno prawdy" ZDECYDOWANIE polecam :)
-
2011/10/17 20:32:08
Trzeba przyznać, że Miłoszewski jak wino, im starszy tym lepszy:). I bardzo jestem ciekawa tej olsztyńskiej powieści, to już w przyszłym roku, jak rozumiem.
-
2011/10/17 21:03:21
jane_doe_blog: tak, w przyszłym roku. Już nie mogę się doczekać :)