Spis moli monitoring pozycji
Blog > Komentarze do wpisu
Graham Masterton DOM KOŚCI

W opuszczonym domu w angielskim miasteczku Streatham policja dokonuje makabrycznego odkrycia - w ścianach budynku znajdują się dziesiątki szkieletów. Tymczasem poznajemy głównego bohatera, młodego Johna, który podejmuje swoją pierwszą pracę. Jest to posada sprzedawcy w agencji nieruchomości pana Vane. Jej właściciel to budzący lęk, tajemniczy osobnik, który sam zajmuje się sprzedażą nieruchomości z pewnej listy. Wszystkie inne transakcje mogą być realizowane przez pracowników biura. Ale kiedy niedoświadczony jeszcze John przekazuje potencjalnemu klientowi klucze do domu z "zakazanej" listy, ten wkrótce znika. Johnowi zostaje udzielona reprymenda, mimo to postanawia wraz z koleżanką z biura Lucy wybrać się w sekrecie do domu, gdzie udał się zaginiony. Wyprawa staje się początkiem koszmaru - okazuje się, że ściany domostwa skrywają groźny sekret, a John i Lucy stają się obiektem ataku złowrogich mocy. Co więcej, odkrywają, że wszystkie domy z listy pana Vane są nawiedzone, a to odkrycie stanie się dla nich bardzo niebezpieczne. Vane nie cofnie się przed niczym, aby tylko jego przerażająca tajemnica nie ujrzała światła dziennego.

DOM KOŚCI, wydany nakładem Repliki, to druga z powieści grozy stanowiącej mój cykl przerwy od kryminałów. Jest to jedna z lepszych powieści Mastertona - dynamiczna, upiorna, dobrze napisana - więc wracam do niej po latach z przyjemnością. Do wydania dołączone są trzy opowiadania Mastertona, z których rozgrywająca się w malowniczej Brugii "Szara Madonna", zdecydowanie się wyróżnia. Mroczna, smutna, subtelna.

Moja ocena 5/6

poniedziałek, 30 stycznia 2012, tommyknocker

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2012/01/30 11:25:52
Sama nie wiem, co mam myśleć o Mastertonie. Kilka lat temu przeczytałam ze trzy powieści jego cykl Manitou i podobały mi się. Pan na księgarnianych półkach stoi jak King:) i wciąż jest wydawany, sprawa do przemyślenia.
-
2012/01/30 17:14:03
Mastertona to zależy co - niektóre są naprawdę wciągające i dobre, a w innych nieźle przesadza....
Ta wydaje się z tych lepszych. ;)
-
2012/01/30 18:09:59
jane: tak, wciąż wydają i wznawiają, obecnie aż trzy wydawnictwa publikują Mastertona po polsku. A on sam ma powieści lepsze i gorsze. "Dom kości" pierwotnie miał być skierowany do młodszych czytelników /stąd bohater, który podejmuje swoją pierwszą pracę/, ale wyszedł z tego niezły horror !

beatrix73: Zgadzam się :) Wkrótce wznowią "Traumę" /tytuł poprzedniego wydania to "Bonnie Winter"/ - to jedna z bardziej intrygujących powieści.
-
2012/01/30 20:06:35
Mastertona chyba nikomu przedstawiać nie trzeba :D
Powiem szczerze, że nie czytałam zbyt wiele jego książek, ale lubię jego styl. "Dom Kości" dzięki Twojej recenzji brzmi ciekawie, także zapoznam się w jakiejś niedalekiej przyszłości z tą pozycją :)
-
2012/01/30 20:10:53
miqaisonfire: Masterton to 'brytyjska szkoła', stylu pisania można mu pozazdrościć, i wyobraźni. Biblioteki są przeważnie dobrze zaopatrzone w jego książki :)
-
2012/01/31 15:39:10
Niezwykle płodny pisarz :) Jednak ja się do niego nie przekonałam...być może trafiłam na niewłaściwą książkę (już nawet nie pamiętam co to było), ale ta wydaje się wciągającą i interesująca. Może spróbuję raz jeszcze :)
-
2012/02/01 09:38:00
bibliotekarkaczyta: Masterton pisze dużo i różnie. Z najlepszych jego książek warto przeczytać "Zaklętych", "Walhallę", "Zjawę" oraz "Drapieżców".