Spis moli monitoring pozycji
Blog > Komentarze do wpisu
Tom Winter ZAGUBIONE SZCZĘŚCIE

Carol mieszka na smutnych przedmieściach Londynu. Uwięziona w nieudanym małżeństwie, nie potrafiąca dogadać się z dorastającą córką, Carol postanawia odejść. Wyzwolić się z okowów smutków i win.

Na krótko przed tym jak Carol chce oznajmić decyzję mężowi, ten niespodziewanie informuje ją o swojej chorobie. Poważnej chorobie. W tej sytuacji Carol nie może zostawić męża, przynajmniej jeszcze nie teraz. Za namową przyjaciółki zaczyna pisać listy, w których przelewa na papier wszystkie swoje frustracje, smutki i radości. Listy te wysyła bez znaczka, donikąd.

Alberta dzieli już tylko kilka tygodni od emerytury. Jego szare dni wypełnia monotonna praca i samotne wieczory w obskurnym mieszkaniu, gdzie tęskni za zmarłą przed laty żoną. W pocztowej sortowni Albert dostaje nowe zadanie - ma zajmować się niedoręczonymi listami.

W jednym z nich, z charakterystyczną buźką zamiast znaczka, odkrywa historię kobiety smutnej i nieszczęśliwej. Historię Carol. Wkrótce na jego biurko trafiają kolejne listy ujawniające dramaty jej życia. Albert zaczyna wierzyć, że te listy są pisane do niego. Co więcej, będąc powiernikiem jej sekretów, Albert  postanawia odszukać autorkę i jej pomóc.

Czy dojdzie do spotkania Carol i Alberta ? Czy stanie się coś, co odmieni ich życie ?W tej poruszającej historii autor opowiada o współczesnych ludziach, nierzadko samotnych, chorych, zagubionych. Mówi o wyborach, przed którymi stają. Buduje obraz naszych czasów - najpierw dosadnie, wręcz wulgarnie, podsumowuje nasze wady po to, by w drugiej części w sposób subtelny, elegancki, momentami poetycki wskazać drogę zagubionym.

Wiarygodna historia pełna prawdziwych postaci. Na pewno sięgnę po kolejną książkę tego autora .

ocena 4+/6

sobota, 01 czerwca 2013, tommyknocker

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2013/06/03 21:03:39
Jest i recenzja :) Skoro masz zamiar sięgnąć po kolejne książki tego autora, to jest to dla mnie wyraźna zachęta do poznania tej powieści.
-
2013/06/04 08:45:13
miqaisonfire : to moje pierwsze spotkanie z wydawnictwem Wielka Litera, i od razu udane. Książka Wintera spełnia moje wymagania dotyczące nie-kryminału : ciekawa, współczesna historia z dobrą psychologią postaci. Warto przeczytać !