Spis moli monitoring pozycji
Blog > Komentarze do wpisu
Już wkrótce /33/

Wśród październikowych zapowiedzi są nowe nazwiska : powieść Camilli Grebe i Asy Traff pt. "Spokój duszy" wyda Rebis. "Uzdrowiciel" Annti Tuomainena ukaże się w Albatrosie. Miłośników włoskich kryminałów ucieszy Michelle Giuttari i jej "Florencka gra" /wyd. Zysk/.

Ponadto, będzie finalny tom serii Ake Edwardsona zatytułowany "Ostatnia zima". Wydawnictwo Marginesy przygotowuje "Dochodzenie 2" Davida Hewsona czyli literacką adaptację scenariusza popularnego serialu kryminalnego. Październik to również premiera nowej książki Deana Koontza "Co wie noc" /Albatros/, a także Fredericka Forsythe /"Lista celów" - wyd. Albatros/, Petera Jamesa /kolejna odsłona cyklu z inspektorem Grace/ i Jensa Lapidusa /"Życie deluxe" - WAB/.

Miłośników Elizabeth George czeka nielada gratka - "Procesja śmierci" /oryg. This Body of Death/ to siedemnasta, następująca po "Czerwieni grzechu", powieść z serii z Lynleyem. Tę blisko 750-stronicową powieść wyda Sonia Draga. A w listopadzie w Mrocznej Serii WABu "Ręka. Pożegnanie z Wallanderem" Henninga Mankella. 

piątek, 20 września 2013, tommyknocker

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2013/09/20 08:02:35
O, widzę nową George! Dobrze, że Sonia Draga nie ustępuje i wydaje kolejne. Choć..."Procesja śmierci" nie należy raczej do szczytowych osiągnięć w tej serii... Lynley powraca do gry, owszem, ale to nie do końca on;-)
Siostry Grebe i Träff podobno piszą dobrze, w Niemczech ukazały się już dwie książki ich autorstwa, trzecia w przygotowaniu. Jeszcze nie czytałam, ale skoro będzie wydanie w Polsce, to się skuszę.
Ten Tuomainen podobno też jest niezły, dostał chyba nawet jakąś fińską nagrodę za najlepszy kryminał roku czy coś.
Kryminalna jesień wygląda nieźle, zwłaszcza, jeśli uwzględnimy, że już za chwilę pojawi się najnowszy Nesbo:-)
-
2013/09/20 13:13:40
Ha! Znów tyle smakołyków ;)
Gdzie te czasy, kiedy się czekało na jakąś interesująca nowość, czytając po drodze różne starocie, żeby czas szybciej zleciał.
Teraz jest taki moment, że pisarze jakby za szybko piszą. Nie nadążam z czytaniem!!!
Po tym co tu widzę, że szwedzki potop trwa :)
-
2013/09/20 13:59:17
dachauka : mnie najbardziej z tych książek interesuje (oczywiście) Elizabeth George. Jestem ciekaw, co dalej z życiem Lynleya. Sądząc po objętości, będzie to solidna lektura. O jakości wypowiem się po przeczytaniu :)

bookfa : a wydawcy dużo wydają :) Mnóstwo kryminalnych nowości tej jesieni, a to tylko jeden gatunek !
-
Gość: Agata, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2013/09/21 12:42:50
Jesień zapowiada się cudownie :) Większość z tych książek będę chciała przeczytać.
-
2013/09/21 17:11:53
Agata : będzie z czego wybierać, listopad też będzie bogaty w ciekawe premiery książkowe.