Spis moli monitoring pozycji
Blog > Komentarze do wpisu
Carola Dunn TAJEMNICA OGRODU ZIMOWEGO

 Anglia, lata dwudzieste. Po sukcesie felietonu na temat Wentwater Court, Daisy Dalrymple wyszukuje kolejną rodową posiadłość na następny artykuł. Tym razem trafia ona do hrabstwa Cheshire, do Occleswich, gdzie znajduje się wybudowana w stylu Tudorów rezydencja Occlesów. Jak się okazuje, całą okolicą rządzi despotyczna lady Valeria. To dzięki niej wioska nieopodal dworu wygląda jak z obrazka. Ale to tylko pozory.

Fotografując ogród zimowy Daisy wraz z pomocnikiem ogrodnika dokonują makabrycznego odkrycia. To płytki grób Grace - służącej, która ponoć dwa miesiące temu opuściła jaśnie państwa i wyjechała do Londynu. Tak przynajmniej wszyscy myśleli. Aż do teraz.

Rezolutna Daisy ponownie zaczyna mieszać się do policyjnego śledztwa. Wkrótce sama znajdzie się w niebezpieczeństwie, bo mordercą Grace może być ktoś z szacownej rodziny, bądź ze służby..

Druga powieść Caroli Dunn to dobra, przyjemna kryminalna wariacja w duchu najlepszych angielskich tradycji. Nie ukrywam, iż cykl podoba mi się coraz bardziej. Na pewno sięgnę po kolejne tomy.

moja ocena 4+/6

poniedziałek, 03 lutego 2014, tommyknocker

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2014/02/03 09:23:15
Wczoraj widziałem zagadki kryminalne panny Fisher i tak mi się coś skojarzyło.. ogólnie kryminały retro to coś co lubię, więc może poznam się z Panią Daisy :)
-
2014/02/03 11:15:16
takitutaki : zagadki kryminalne panny Fisher wyda u nas Albatros, dwie książki latem b.r., dwie następne w 2015. Po pannę Daisy zaś warto sięgnąć :)
-
2014/02/06 08:59:08
o widzisz nawet nie wiedziałem, że sa plany wydawnicze, serial przyjemny, w każdym razie żonie się podoba hehe
-
2014/02/06 09:23:08
takitutaki : a ja serialu nie widziałem, ale książkami to jestem zainteresowany :)