Spis moli monitoring pozycji
Blog > Komentarze do wpisu
Carola Dunn OKLASKI ZBIERZE MORDERCA

Londyn, lata dwudzieste ubiegłego stulecia. Rezolutna Daisy Dalrymple, która rozwiązała dotychczas dwie zagadki kryminalne w angielskich rezydencjach, wybiera się ze znajomym inspektorem Fletcherem do opery. Tym razem ich spotkanie ma odbyć się bez trupa w tle.

Niestety podczas koncertu w Albert Hall dochodzi do szokującego wydarzenia. Słynna śpiewaczka Bettina Westlea zostaje otruta w samym środku "Requiem" Verdiego. Wszystko wskazuje na cyjanek, a pierwsze przesłuchania osób z najbliższego otoczenia ujawniają fakt, iż diwa miała wielu wrogów. Kto posunął się do ostatecznego rozwiązania ?

"Oklaski zbierze morderca" to kolejna, trzecia część sympatycznego cyklu, który stanowi ukłon w stronę Agathy Christie. Zagmatwana intryga, szczypta humoru, barwne postacie i dobrze oddany klimat minionej epoki. Rażą tylko w niektórych momentach błędy tłumaczki, która zastosowała słowa i zwroty zbyt współczesne, nie pasujące do lat 20. XX wieku. Podsumowując, poprawny kryminał - trochę słabszy od poprzednich części.

moja ocena 4/6

niedziela, 27 kwietnia 2014, tommyknocker

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2014/04/27 20:36:45
Będziemy czytać :) a tłumacze to jest niestety osobna kategoria i czasem kupa nieszczęścia. Ludziom się wydaje, że wystarczy dobrze znać język obcy i można już tłumaczyć książki. Przede wszystkim trzeba znać język ojczysty !!!Tak np tłumaczki zmasakrowały autobiografię Agathy Christie... A z kilku tomów serii Jane Karon o miasteczku Mittford to sporządziłam sobie wypisy wpadek translatorskich i czytam je sobie ku pokrzepieniu ducha. Pozdrawiam serdecznie
-
2014/04/28 07:13:15
atojaxxl : zgadzam się całkowicie z tym, co napisałaś. W kryminałach Agathy Christie nie znajduję współczesnych słów, a w tej serii i owszem. Tłumaczenie to podstawa ! Pozdrawiam :)
-
2014/04/28 15:49:13
lubię schamatyczne lektury spod znaku Agathy C... może być ciekawie :)
-
2014/04/28 17:22:28
takitutaki : w takim razie zalecam tom pierwszy bądź drugi !