Spis moli monitoring pozycji
Blog > Komentarze do wpisu
Martha Grimes HOTEL PARADISE

Rezolutna i dociekliwa dwunastolatka Emma Graham mieszka w sennym amerykańskim miasteczku. W wolnych chwilach pomaga w kuchni i restauracji niegdyś świetnie prosperującego hotelu, który należy do jej rodziny. Obsługa złośliwych i zrzędliwych staruszek nie należy do jej ulubionych zajęć. Emma przyjaźni się z miejscowym szeryfem i nie ma przyjaciół wśród rówieśników.

Gdy Emma dowiaduje się o tragicznej śmierci dziewczynki o imieniu Mary-Evelyn, która miała miejsce ponad dekadę temu, postanawia zebrać więcej informacji. Z fragmentów wspomnień  dorosłych wyłania się obraz sióstr Devereau, które mieszkały w samotnym domu nad jeziorem. Dlaczego kobiety pozwoliły, by Mary wsiadła do nieszczelnej łodzi ? Dlaczego okrutnie traktowały najmłodszą siostrę ? Ich dom jest teraz opuszczony i pełen tajemnic. Zaintrygowana Emma prowadzi swoje prywatne śledztwo, które zaprowadzi ją w sam środek tragicznych wydarzeń z przeszłości..

"Hotel Paradise" otwiera czterotomowy dotąd cykl z Emmą Graham. Z charakterystycznym dla siebie humorem, ironią i ciepłem odtwarza Martha Grimes portret amerykańskiej prowincji; portret widziany oczami dziecka. Bo ta powieść to nie tylko nostalgiczna opowieść o dniach minionych, lecz przede wszystkim wyprawa dziecka w świat dorosłych. Wyprawa pełna odkryć, podczas której wartości takie jak prawda i niewinność ulegną przedefiniowaniu. "Hotel Paradise" to ciepła, niespieszna historia śledztwa dwunastoletniej Emmy, historia pełna oryginalnych postaci i pięknie opisanych scen.

Cytując wydawcę : "Z czułą zadumą i przewrotnym poczuciem humoru Grimes maluje świat małomiasteczkowej Ameryki - krainę zapomnianych hoteli, piaszczystych dróg donikąd, zdziwaczałych staruszek mieszkających na strychu; krainę, w której wciąż kryje się wiele niespodzianek".

moja ocena 5/6

czwartek, 14 sierpnia 2014, tommyknocker

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: Agata, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2014/08/14 10:29:41
Wolałabym inspektora Jury'ego, ale wydawnictwo nie spieszy się w wydawaniem Grimes. Może na pocieszenie sobie przeczytam? :)

Pozdrawiam
-
2014/08/14 13:22:28
Agata : no ja właśnie na pocieszenie sięgnąłem po tę serię, przede mną jeszcze dwa wydane u nas tomy ! pozdrawiam :)
-
2014/08/14 19:46:32
Grimes lubię, zwłaszcza jak chce mi się coś angielskiego i nieśpiesznego. Fajne klimaty:-)
-
2014/08/15 17:43:30
dachauka : klimaty zdecydowanie 'moje', nawet w amerykańskiej wersji :)