Spis moli monitoring pozycji
Blog > Komentarze do wpisu
Andrea Camilleri WIEK WĄTPLIWOŚCI

Dwa wydarzenia zapowiadają nową sprawę dla komisarza Montalbano. Sprawę, która zakończy się tragicznie. Pierwszym z nich jest sen, w którym policjant obserwuje swój własny pogrzeb. Drugim jest pewien jacht dopływający do portu w Vigacie. Na jego pokładzie jest martwy mężczyzna.

Montalbano przeczuwa, że to nie koniec kłopotów. Aby rozwiązać zagadkę zbrodni, będzie musiał współpracować z piękną panią porucznik z pobliskiego kapitanatu. Ich relacja, podszyta zauroczeniem i namiętnością, wystawi nerwy i silną wolę Montalbano na próbę. Niebawem okaże się, że załoga tajemniczego jachtu ma niejedno na sumieniu..

"Wiek wątpliwości" to kolejna z powieści osadzonych w fikcyjnym sycylijskim miasteczku Vigacie. W powieści śledzimy znów losy niemłodego już komisarza - wielbiciela dobrej kuchni i pięknych kobiet. Camilleri buduje sympatyczną opowieść pełną wyrazistych postaci i włoskiego humoru. Montalbano w niniejszym tomie ze właściwą sobie zapalczywością uczy nas dystansu do papierkowej roboty, zaś jego rozmowy z policyjnym lekarzem i kwestorami budzą nieustannie uśmiech czytelnika. Dobra pozycja na czytelniczy relaks.

moja ocena 4+/6

polecam także : Papierowy księżyc Andrea Camilleri

piątek, 08 maja 2015, tommyknocker

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2015/05/08 19:38:11
Jeśli jeszcze nie znasz, to w ramach cyklu wyróżniają się moim zdaniem wycieczka do Tindari i Złodziej kanapek:)
-
2015/05/09 19:49:50
krwawasiekiera : znam te tytuły :) Kiedyś czytałem Camillerego regularnie, teraz mam kilka tomów zaległości i powoli nadrabiam.