Spis moli monitoring pozycji
Blog > Komentarze do wpisu
Carola Dunn ŚLEPY TOR FORTUNY

Anglia, lata dwudzieste XX wieku. Pochodząca z arystokratycznej rodziny Daisy Dalrymple nie godzi się na życie w okowach luksusu i konwenansów. Przedsiębiorcza dziewczyna zatrudnia się w miesięczniku Town and Country, dla którego pisze reportaże o szacownych wiejskich rezydencjach. Jak się okazuje, w swojej pracy Daisy zbyt często natrafia na trupy. Na szczęście, przy pomocy inspektora Fletchera ze Scotland Yardu już trzy razy doprowadziła do rozwiązania zagadki zbrodni. Tym razem nie będzie inaczej..

Luksusowy pociąg o nazwie Latający Szkot wyrusza właśnie z Londynu, by dotrzeć do Edynburga. W jednym z wagonów Daisy, którą czeka napisanie kolejnego felietonu na północy Szkocji, przygotowuje się na nudną i długą podróż. Dwa wydarzenia zmienią jednak ten stan rzeczy.

Niespodziewanie Daisy natrafia na Belindę, córkę inspektora Fletchera. Rezolutna dziewczynka uciekła z domu, by dołączyć do ojca, który prowadzi dochodzenie gdzieś w Szkocji. Daisy postanawia zająć się uciekinierką. W trakcie podróży zaprzyjaźniają się z familią McGowanów, która zmierza do Edynburga wezwana przez umierającego wuja. Daisy od razu wyczuwa rodzinne niesnaski i apetyty na rodową fortunę. Niebawem główny spadkobierca zostaje zamordowany w swoim przedziale. Daisy od razu przystępuje do działań śledczych..

"Ślepy tor fortuny" to lekki, pozbawiony drastycznych scen, kryminał napisany według klasycznych zasad gatunku. Mamy więc ograniczony krąg podejrzanych, zagadkową intrygę oraz postać bystrej panny-detektyw. Powieść czyta się szybko, z zainteresowaniem i choć to tom czwarty cyklu z Daisy, książka stanowi odrębną całość i można po nią sięgnąć bez znajomości poprzednich części. Idealnie nada się na wakacyjny urlop bądź na nudną podróż.

Do mojej oceny dodaję plus za to, że połowa książki stanowi 'kolejowy kryminał' - jest to podgatunek, który szczególnie uwielbiam !

moja ocena 4+/6

TU przeczytacie o poprzednich tomach.

piątek, 24 lipca 2015, tommyknocker

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: Agata, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2015/07/24 21:24:56
Lubię takie klimatyczne, brytyjskie kryminały w starym stylu. Muszę się rozejrzeć za książkami Dunn :)

Pozdrawiam
-
2015/07/25 08:45:28
Agata : ja dotychczas przeczytałem cztery z tej serii i każda z książek gwarantuje lekką, relaksującą lekturę w starym, kryminalnym klimacie. Pozdrawiam :)