Spis moli monitoring pozycji
Blog > Komentarze do wpisu
Nowości z wydawnictwa C&T

 

Niedawno ukazała się druga odsłona cyklu z inspektorem Laidlowem. Poszukiwany Tony Veitch to klasyczny szkocki kryminał i warto dodać, iż to właśnie gawędziarska proza pełna dosadnego humoru i nietuzinkowych postaci uczyniła Williama McIllvaney'a ojcem tartan noir, który mocno inspirował takich autorów jak Ian Rankin czy Peter May.

W sprzedaży także kolejny znakomity dreszczowiec Georgesa Simenona. Recenzja Pociągu z Wenecji już w przyszłym tygodniu, napomknę tylko, iż autor ponownie z maestrią kreśli opowieść o zwykłym człowieku uwikłanym w zbrodniczą intrygę.

Najnowszym tomem jednej ze sztandarowych serii wydawnictwa jest krótka powieść Williama Hope Hodgsona. Szalupy z Glen Carrig wydane w Bibliotece Grozy to marynistyczny horror w przekładzie Tomasza S. Gałązki. TU znajdziecie wywiad z tłumaczem.

 

I wreszcie dwie bardzo interesujące pozycje. Amok Stefana Zweiga ukazał się w tym tygodniu, natomiast Podróż do Indii Edwarda Morgana Forstera będzie dostępna w sprzedaży pod koniec maja.

Wszystkie książki dostępne TU.

Zachęcam do lektury. Którą z nich chcielibyście przeczytać ?

piątek, 28 kwietnia 2017, tommyknocker

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2017/04/30 18:46:24
Hodgsona bym przeczytała, bo po ostatniej przeczytanej książce, rewelacyjnie przetłumaczonej przez Gałązkę, i wywiadzie z tłumaczem, do którego linkowałeś, nabrałam ochoty na więcej :-)
-
2017/05/01 18:29:37
dachauko, tych "Szalup z Glen Carrig" jeszcze nie czytałem, ale tłumaczenia innych książek Gałązki dla C&T były naprawdę dobre. O jakość możemy być spokojni :)
-
2017/05/01 21:21:20
Simeona chętnie kiedyś przeczytam a "Amok" Zweiga czytałam, ale dawno temu.
Twoja oferta została z radością przyjęta.....jak mam podać adres ......może przynajmniej za przesyłke zwrócę,

Pozdrawiam ciepło i serdecznie.
-
2017/05/02 09:36:49
annonatalio51, właśnie wysłałem do Ciebie maila :) Pozdrawiam wiosennie :)