Spis moli monitoring pozycji
Blog > Komentarze do wpisu
Bonnie-Sue Hitchcock ZAPACH DOMÓW INNYCH LUDZI

Pewnego roku zima nadeszła tak szybko i gwałtownie, że listki na brzozach nie zdążyły nawet pożółknąć i spaść, wciąż zielone zamarzły na gałęziach. Trzymały się swymi chudymi jak szkielety łodyżkami przez długie miesiące , ich żywy kolor wydawał się okropnie nienaturalny. Za każdym razem pory roku urządzają między sobą wyścigi, a wtedy jesień przegrała. *

Alaska, rok 1970. Czwórka młodych ludzi marzy o nowym, lepszym życiu z dala od prowincjonalnego miasteczka Fairbanks. Niestety każde z nich natrafi na swojej drodze na przeszkody, a zmagania z niełatwym losem pokażą, iż to, skąd pochodzimy jest naszym skarbem.

Ruth ma sekret. Jest nim nowe życie, które w sobie nosi. Jak zareaguje na to wychowująca ją surowa babcia ?

Dora wygrywa nieoczekiwanie na loterii. Czy zastrzyk gotówki zmieni jej relacje o ojcem-alkoholikiem ? A może będzie przepustką do nowego świata ?

Marzeniem Alyce jest dostanie się do szkoły baletowej. Dziewczyna pochodzi jednak z rodziny rybaków, więc to morze - nie parkiet - jest jej domem i przyszłością. Czy coś jest to w stanie zmienić?

Hank postanawia uciec z domu wraz z dwoma braćmi. Nielegalna przeprawa promem zakończy się dramatycznie dla jednego z nich. Czy rozłąka może stanowić przełom ?

Autorka zręcznie splata losy tychże postaci, by pokazać, iż dzieciństwo i dorastanie nie zawsze są słodkie. U progu dorosłości cała czwórka musi stawić czoło trudnym decyzjom, a nieoczekiwane wypadki i ich konsekwencje sprawią, iż nasi bohaterowie zyskają odwagę, by zaakceptować swoją przeszłość i przyszłość.

Dobrze nakreślone postaci, dobra narracja. Piękne, subtelne opisy przyrody. Powieść z mądrym przesłaniem.

wydawnictwo Jaguar 2017 / str. 316 / tł. Grzegorz Komerski*

moja ocena 5/6

Za książkę dziękuję serdecznie Agnieszce (www.tere-fere-kuku.blogspot.com).

czwartek, 04 maja 2017, tommyknocker

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: Agata, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2017/05/05 21:28:02
Okładka jest magiczna, choć trochę kojarzy mi się z zimą, a ja już czekam na wiosnę ;) No, ale fabuła brzmi nawet ciekawie :)
-
2017/05/06 14:34:54
Agato, ta powieść z pewnością 'ochłodzi' nam wiosenne klimaty, a okładka pięknie błyszczy w półmroku.
-
2017/05/08 22:07:25
Bardzo, bardzo się cieszę, że spodobała Ci się ta książka:) Bałam się, że może nie wpasuje się w Twój gust czytelniczy, ale teraz mi ulżyło:D No i ta okładka, prawda?:)
-
2017/05/10 17:39:03
Agnieszko P., nie samymi kryminałami człowiek żyje :) Powieść ciekawa, dobrze napisana, okładka jest magiczna. Gdyby nie Ty, to na pewno bym jej nie przeczytał.
-
Gość: mary, *.rev.inds.pl
2017/05/11 22:27:25
a jaka piękna okładka..
-
2017/05/12 08:15:10
mary, na żywo prezentuje się jeszcze lepiej :)