Spis moli monitoring pozycji
Blog > Komentarze do wpisu
Tess Gerritsen SEKRET, KTÓREGO NIE ZDRADZĘ

Maura znieruchomiała z dłonią uniesioną nad klamką.

- Słyszę o różnych sprawach. Które być może i ty będziesz chciała poznać. – Amalthea zamknęła oczy i westchnęła. – Nie wydajesz się zainteresowana, ale to się zmieni, ponieważ wkrótce odkryjesz kolejną.*

Ofiarą makabrycznej zbrodni pada młoda producentka horrorów. Śledztwo w tej sprawie prowadzi policjantka Jane Rizzoli, natomiast sądowa patolog Maura Isles otrzymuje od swojej matki, seryjnej zabójczyni, niepokojącą wiadomość. Amalthea zapowiada, że wkrótce zginie kolejna osoba. I ma rację. Drugie zagadkowe morderstwo rodzi ze sobą wiele pytań, dwie potworne inscenizacje i wciąż brak tropu sprawcy.

Dociekliwość Jane i Maury zaprowadzi je w przeszłość, do owianego grozą ośrodka, gdzie splamiona krwią niewinność stworzyła niebezpiecznego zabójcę. W trakcie dochodzenia przyjaciółki będą musiały także zmierzyć się ze swoimi prywatnymi zawirowaniami. Czyżby nadchodzące zmiany i związane z nimi decyzje mogły je uwolnić spod brzemienia przeszłości ?

Kolejna bardzo dobra odsłona cyklu z duetem Rizzoli & Isles. Zgrabnie poprowadzona intryga, rosnący suspens i liczne zwroty akcji to nie jedyne zalety tego thrillera. Najnowsza powieść Tess Gerritsen skupia się bowiem na złudnej sile wspomnień i ułomnej ręce sprawiedliwości. To tu zobaczymy, jak cienka może być granica między ofiarą a katem; gra pozorów wprowadzi nas do świata, w którym nic nie jest takie, jak się wydaje.

Polecam.

Wydawnictwo Albatros 2017 / str. 382 / tł. Andrzej Szulc*

moja ocena 8,5/10

piątek, 03 listopada 2017, tommyknocker

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2017/11/03 12:01:35
Kiedyś namiętnie czytałam jej książki, aż w pewnym momencie mi się przejadło;p Pewnie i tak po nią sięgnę, sprawdzę, może już apetyt wrócił:)
-
2017/11/04 08:23:08
Gosiu B., powrót do serii byłby niezłym pomysłem :)
-
2017/11/05 10:27:13
Polecasz tak ogólnie książki z tego cyklu? Od której dobrze by było zacząć? W stylu do jakiego innego autora najbardziej zbliżone?
-
2017/11/05 17:17:23
krwawasiekiero, trudno mi znaleźć porównanie, bo to dobre czytadła o dwóch silnych kobietach, które tropią seryjnych morderców. Coś jak Robin Cook plus Thomas Harris i Nora Roberts..
"Chirurg" jest pierwszą częścią cyklu, natomiast najlepsza jest moim zdaniem "Dolina umarłych". Może po nią warto sięgnąć, by przekonać się, czy ta seria jest dla Ciebie.
-
2017/11/05 19:08:00
Bardzo dziękuję za podpowiedź:)
-
2017/11/06 17:42:40
krwawasiekiero, mam nadzieję, że nieco pomogłem :)