Spis moli monitoring pozycji
Blog > Komentarze do wpisu
Andrew Wilson KRÓLOWA ZBRODNI

- O czym pan mówi ?

- O planie, który może przeprowadzić wyłącznie pani. Otóż, droga pani, popełni pani morderstwo. Ale przedtem zaaranżujemy pani zniknięcie. *

Rok 1926. Agatha Christie zmaga się z wieloma problemami  problemami. Śmierć matki, romans męża, wreszcie brak pomysłu na nową powieść, która przebiłaby odnoszące duży sukces Zabójstwo Rogera Ackroyda. Nic więc dziwnego, iż emocjonalnie udręczona autorka wpada niemal pod pociąg londyńskiego metra. Z opresji ratuje ją nieznajomy mężczyzna. Jak się okaże, lekarz. Tylko że wybawiciel przemieni się w drapieżcę.

Agatha pada ofiarą szantażu i aby uniknąć skandalu związanego z niewiernością męża, musi wykonać zadanie. Tym zadaniem jest dokonanie morderstwa. Pani Christie jest przecież ekspertem od trucizn. Najpierw jednak ona sama musi zniknąć.

Królowa zbrodni otwiera kryminalną serię, w której Andrew Wilson uczynił głównym bohaterem najsłynniejszą autorkę kryminałów. W opartej na faktach historii autor próbuje przedstawić swoje rozwiązanie tajemniczego zniknięcia Agathy na jedenaście dni. Czy pani Christie naprawdę była szantażowana ? Czy za jej zniknięciem stał rzeczywiście zbrodniczy mastermind rodem z jej książek ?

Powieść nie uzyskała aprobaty oficjalnych spadkobierców autorki; niemniej jednak, jeżeli przyjmiemy, iż Andrew Wilson wysnuł fikcyjną opowieść, to jest to opowieść całkiem niezła. I może spodobać się fanom Królowej Kryminałów.

Wydawnictwo Bukowy Las 2017 / str. 303 / tł. Magda Białoń-Chalecka*

moja ocena 7,5/10

czwartek, 04 stycznia 2018, tommyknocker

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2018/01/07 13:40:36
Przyznam, że przez chwilę nie wiedziałam co się dzieję i jakaś małą cząstka mnie wierzyła że ta cała akcja z Agathą Christie wydarzyła się na prawdę :D Polubiłam ta autorkę w ubiegłym roku więc z chęcią zobaczę co tez Andrew Wilson wymyślił :)
-
2018/01/07 17:18:01
booklicity, czy to się mogło wydarzyć ? Do pewnego stopnia.. nie jestem przekonany, czy Agatha uwikłana była w taką zbrodniczą intrygę. Jako powieść kryminalna, książka sprawdza się nieźle.