| < Styczeń 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
O autorze
Zakładki:
Drzwi do ogrodu muzyki znów otwarte : www.ogrodmuzyki.blox.pl
Kontakt / współpraca : domekpodmodrzewiem@interia.pl
Miqaisonfire
Nowość ! tommywdrodze.blox.pl
Obecnie czytam : A MAIGRET CHRISTMAS Georges Simenon
W kolejce czekają : MOJA KUZYNKA RACHELA Daphne du Maurier
Zaglądam do
Tagi
Spis moli monitoring pozycji
środa, 23 lutego 2011
3 kryminały w cenie 2 - promocja w empik.com

Z samego rana, o czym dopiero informuję, samotnię obiegła radosna wiadomość o promocji w internetowym sklepie empik.com. Kupując trzy książki z działu KRYMINAŁ za najtańszy płacimy 2 grosze ! Promocja tylko do 26 lutego, obejmuje pozycje obecnie dostępne.

Mój pakiet to trzy nowości

L. PERSSON - W INNYM CZASIE, W INNYM ŻYCIU /WYD. CZARNA OWCA/

M. JENNINGS - POD GWIAZDAMI SMOKA /OFICYNKA/

K. KWIATKOWSKA - ZBRODNIA W BŁĘKICIE /ZYSK I SKA/

Ostatnia książka za 2 grosze !

I /chyba/ dosyć ładna równowaga : kryminał skandynawski, kanadyjski i polski retro.

Napiszcie, co kupicie, jeśli skorzystacie z promocji empiku.

Naznaczony miłością

W ramach remanentu /czytaj nadrabiania zaległości/ przeczytałem niekryminalną pozycję BERNHARDA SCHLINKA pt. LEKTOR. Powieść, którą pożyczyła mi E., to pozycja na jeden-dwa wieczory.

Zaczyna się od spotkania. 15-letni Michael wymiotuje na ulicy. Z pomocą przychodzi mu starsza od niego kobieta. Piękna kobieta. Zauroczenie przeradza się w fascynację, fascynacja w miłość.

Ale Hanna, tak ma na imię ukochana naszego bohatera, skrywa tajemnicę. A nawet dwie.

W przeszłości była strażniczką w obozie koncentracyjnym. I po latach ma dosięgnąć ją sądowa sprawiedliwość. Drugiej tajemnicy nie zdradzę, by nie zepsuć lektury.

Dodam tylko, że spotkanie Hanny i miłość do niej naznacza całe późniejsze życie Michaela. Miłość próbuje przeistoczyć się w zrozumienie. Zrozumienie drugiego człowieka i jego czynów.

Miłość i śmierć to dwa przewodnie tematy tej powieści. Proza subtelna, momentami wkracza w bardzo intymne przeżywanie uczuć drugiej osoby. Bo cisza też mówi.

Żeby nie ujawniać zbyt wiele, nadmienię, iż w końcowych rozdziałach autor zdenerwował mnie. Kibicowałem Michaelowi, a tu taki zwrot akcji.

Filmu nie widziałem, książka godna polecenia. Kto jeszcze nie czytał, niech to nadrobi. Warto. Przekonałem się na własnym przykładzie.

18:38, tommyknocker , news
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 22 lutego 2011
Sentencje

Często w książkach beletrystycznych możemy znaleźć ciekawe, mądre bądź niepokojące słowa. Do tej ostatniej kategorii należy sentencja wypowiedziana przez jedną z postaci w KOMISARZU, pozwólcie, że sparafrazuję : Lepiej iść do nieba chorym niż zdrowym do piekła.

Co o tym sądzicie ?

09:34, tommyknocker , news
Link Komentarze (3) »
poniedziałek, 21 lutego 2011
Sprawy organizacyjne

Postaram usystematyzować moją przygodę z blogiem. Deklaruję nowe wpisy trzy razy w tygodniu, tj. w poniedziałki, wtorki i soboty.

Komentarze będę dodawać na bieżąco, czyli częściej niż w poprzednim punkcie.

Mam nadzieję, że dotrzymam postanowienia. Bo jak mawia pewien pan, do internetu wszyscy, a czytać książek nie ma komu :)

Zapraszam do odwiedzin !

18:28, tommyknocker , news
Link Dodaj komentarz »
Magiczne 30 zł

I jeszcze kilka ekonomicznych rozważań. Zauważyliście, jak rosną ceny książek. Coraz mniej tytułów /czytaj - nowości/ można kupić poniżej granicy magicznych 30 zł. Do tych przemyśleń skłoniła mnie ciągła fluktuacja cen książek w przedsprzedaży na empik.com. Czekam m.in. na WOŁANIE Z ODDALI AKE EDWARDSONA, które do niedzieli kosztowało 30,99zł, a obecnie /bo wydawca podniósł cenę/ jest to 34,99zł /a cena okładkowa wzrosła do 39,90zł/.

Najdroższe książki wydaje WAB /polscy debiutanci osiągają tam zaporowe 49,90zł, jak było w przypadku pana Hagena/. Drogi jest też AMBER /którego nie lubię za zaprzestanie serii KRYMINAŁ Z KLASĄ/ oraz PRÓSZYŃSKI /powieść ANNE HOLT z 1993 roku wydana w tym roku kosztowała 36zł przy ok. 330 stronach/.

Niższe ceny, na szczęście, oferują mniejsze oficyny takie jak NOIR /wiele tytułów poniżej 30zł/ oraz C&T /większość tytułów poniżej granicy/. ALBATROS podnosi swoje ceny, ale za to, jak ładnie wydaje swoich autorów, CZARNA OWCA /wspomniany wyżej EDWARDSON/ też winduje ceny, ale jak tu nie czytać wydawanych przez nią Skandynawów?....

Child & McCarthy

Na stosie tytułów wypożyczonych czekają m.in. trzy pozycje LEE CHILDA /serię z Jackiem Reacherem lubię, bo to porządna sensacja/

oraz dwie pozycję CORMACA MCCARTHY - to będzie moje pierwsze spotkanie z tym autorem. Książki są ładnie wydane, podobają mi się okładki, Recenzje dosyć entuzjastyczne, choć książki smutne /ponoć/

Problemy Matthew Shardlake
lektury "Komisarza" ciąg dalszy
niedziela, 20 lutego 2011
C.J. SANSOM KOMISARZ

Kryminał historyczny. Pozytywne zaskoczenie !

C.J. SANSOM KOMISARZ

I oto naszą pierwszą pozycją będzie kryminał historyczny. To jedna z moich ulubionych podkategorii, bo przenosi nas w czasie. Na przykład do wiktoriańskiej Anglii (powieści Anne Perry), bądź w bardziej odległe epoki (seria z Cadfaelem Ellis Peters).

C.J. Sansom to debiutant w naszej samotni. Książkę wydało w zeszłym roku wydawnictwo Albatros. Pozycja przykuwa uwagę /choć kupiłem ją na allegro, nie w tradycyjnej księgarni/ - tłoczone litery na okładce, ciekawa stylizacja serii /tak,tak! - będą kolejne tomy/.

Autora znałem tylko ze słyszenia /wydano jego ZIMĘ W MADRYCIE/, a do książki podchodziłem sceptycznie /trudno o dobry kryminał historyczny/. Intuicja czytelnicza, na szczęście nie zawiodła! Nie wspomnę, że w dłuuuuuuugiej kolejce czeka też kolejny tom zakupiony na wyprzedaży w empiku:)

Do rzeczy ! Jestem po ok.1/4 książki i mówię warto!

Przenosimy się do 16-wiecznej Anglii, ówczesny rząd przejmuje właśnie kościelne majątki, w tym pełne bogactw i grzechu majątki klasztorne. W jednym z nich , w Scarnsea, popełniono właśnie zbrodnię - królewski komisarz został tam pozbawiony głowy.

I oto C.J. Sansom wprowadza swojego bohatera - jest nim ułomny /czytaj - garbaty/ prawnik Matthew Shardlake. Shardlake wraz ze swym asystentem wyruszają do klasztoru, a tam spotykają na swojej drodze klasztorne indywidua... Shardlake budzi moją sympatię, akcja książki rozgrywa się w podobnych do dzisiejszych warunkach - zima, biel śniegu, przenikiwy wiatr...

I oto pan Shardlake puka do drzwi Samotni - będę kończył, bo musi obejrzeć ciało zabitego komisarza, które przechowywane jest w klasztornej infirmerii. Ciekawym, co wydarzy się dalej. Wszak ofiarę zamordowano w zamnkniętym od zewnątrz pomieszczeniu. Mamy więc locked-room mystery.

pozdrawiam i zachęcam do wpisów

20.02.2011 No to stało się !

Słowo się rzekło. Zaczynamy.

Witam w Samotni1981.

Mam na imię Tomasz. Mieszkam w północnej Wielkopolsce.

Czytam od zawsze. Kamieniem milowym był przeczytany w latach dzieciństwa zbiór opowiadań JOAN AITKEN POKÓJ PEŁEN LIŚCI.

Od tego zaczęła się przygoda z tajemnicą. Trwa od wielu lat. Książki uwielbiam. Dobre kryminały ubóstwiam.

Czytam kilkanaście tytułów miesięcznie. Kupuję jeszcze więcej.

Od dziś będę publikował swoje opinie na blogu. Zachęcam do komentarzy.

Tagi: tajemnica
19:32, tommyknocker
Link Komentarze (6) »
1 ... 56 , 57